Õpilaskodu ja õppehoone

valmimist toetab

 

 

Sepri www 175x207

simlab logo

Nordplus Junior RGB EN

 

20. aprillil toimus Viljandi Kutseõppekeskuses Oskaja eelkutsevõistlus, kus osalesid Viljandi Paalalinna Kool, Suure-Jaani Kool, Võhma Kool, Kalmetu Põhikool, Saarepeedi Kool, Halliste Põhikool ja Lustivere Põhikool.

Võistlus oli mõeldud Viljandi, Järva, Jõgeva, Valga ja Tartu(maakonna) üldhariduskoolide 9. klassidele.  Eesmärk on tutvustada kutseõppeasutustes õpitavaid erialasid, tulevasi ameteid ning töömaailma. Osaleda  sai igast koolist üks 3. liikmeline võistkond pannes ennast proovile põllumajandus, toitlustuse, IT, ehitus, auto, puidu ja elektri valdkondades.

Põllumajanduse ning toitlustuse ülesandena tuli ära arvata teraviljade või köögitarvete nimed. IT tuli võrgukaablid otsastada, mida said võistlejad kodus eelnevalt harjutada. Puidus pidid võistkonnad jooniselt märkima prussile mõõdud ning sinna vastavad kruvid kinnitama. Elektris tuli hinnata lambi ökonoomsust ning ehituses panna torudest kokku kuke kujutis. Auto ülesandes tuli võistkondadel lugeda elektriskeemi ning ühendada autotuled. Raskemateks valdkondadeks kujunes sellel aastal IT ja toitlustuse, kus tulemuse said kirja ainult kaks võistkonda. Parimad tulemused saavutati aga elektri ja ehituse valdkonnas.

Oskaja eelkutsevõistluse võitjaks tuli Viljandi Paalalinna Kool 2187 punktiga. Talle järgnes Suure-Jaani Kool 2268 punktiga ning Võhma Kool 2200 punktiga.

Vaata täpsemaid võistlusetulemusi ning tutvu piltidega leheküljel www.oskaja.ee

VIKK tänab omaltpoolt kõiki Oskaja eelkutsevõistluse korraldajaid ning võistluses osalejaid!

Järgmine Oskaja eelkutsevõistlus toimub Olustvere Teenindus- ja Maamajandus koolis 2018. aasta aprillis.