Vastuvõtt

Erialad

VIKK pakub õppimisvõimalusi igas vanuses ja haridusega õppida soovijale. Tule ja õpi õige amet õiges valdkonnas:

  • IT-õpe;
  • kokaõpe;
  • teenindusõpe;
  • autoõpe;
  • metalliõpe;
  • ehitusõpe;
  • mööblirestauraatori õpe;
  • elektriõpe;
  • kutsevaliku õpe.

Meie koolis õpetatavaid erialasid toetab ka Töötukassa programm "Tööta ja õpi!".  Tutvu toetuse saamise tingimustega SIIN.

Vaata VIKKi virtuaaltuuri SIIT.


Ehitusviimistlus - 3 a

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegTaseAvalduste vastuvõtt SAIS keskkonnas
ÕppeliikkutsekeskharidusõpeÕppevormstatsionaarne koolipõhine õpeEeldus alustamisekspõhiharidusÕppeaeg3 aastatTase4Avalduste vastuvõtt SAIS keskkonnasLisavastuvõtt kuni 13.08

ESITA AVALDUS - Ehitusviimistlus - 3 a (tavagrupp)

vastuvõtu vestlus toimub 15.08.2023 vastavalt SAISi poolt pakutud kellaajale

Eriala lühitutvustus 
Ehitusviimistleja töötab ehitus- või kinnisvarahooldus ettevõtetes. Nende põhiliseks tööülesandeks on erinevate viimistlevate pindade ettevalmistamine, tasandamine, krohvimine, pahteldamine ja  lõppviimistluse teostamine (nt värvimine, lakkimine, õlitamine jmt) ja viimistletavate pindade katmine rullmaterjaliga (nt tapeedi, tekstiili jmt viimistlusmaterjaliga) ning plaatimine. Tööülesanne hõlmab viimistlevate pindade ettevalmistamist, materjalide arvestust, mõõtulõikamist ja paigaldamist. Tööd jätkub kogu eluks – vanad ehitised vajavad pidevalt uuendamist ning ka uusi hooneid tuleb aina juurde. Õppekava läbimisel sooritatakse maalri või plaatija 4. taseme kutseeksam. Õpitakse põhikoolijärgselt kutsekeskhariduse õppekaval 3 aastat. 

Meie pakume
Kvaliteetset õpet kaasaegsetes õppetöökodades ja laborites, elamist moodsas õpilaskodus, head sööki, sportimisvõimalusi ja võimalust osaleda mitmekülgsetes huviringides.

Teilt ootame
Huvi eriala vastu, valmidust koostööks ning kohuse- ja vastutustunnet.

Pärast kooli
Enamik maaler-plaatijaid töötab ehitus- ja kinnisvarahooldus ettevõtetes. Oskuslik ja kutsetunnistusega maaler-plaatija on alati hinnatud ja oodatud töötaja.

NB! Õppima asumisel tuleb arvestada rahalise kuluga  tööriiete, turvajalanõude, isikukaitsevahendite ja esmaste isiklike töövahendite ostmiseks.

Lisainfo : Kait Aidnik, ehitusviimistluse erialade juhtõpetaja. Tel: 56690595; kait.aidnik@vikk.ee

Õppekava. Ehitusviimistlus - 3a

Rakenduskava. Ehitusviimistlus - 3 a (tavagrupp)

Rakenduskava. Ehitusviimistlus - 3 a (HEV grupp)

Anti Kivistik