Vastuvõtt

Erialad

VIKK pakub õppimisvõimalusi igas vanuses ja haridusega õppida soovijale. Valida on:

  • metalli- või puidutööd;
  • kokandus, teenindus, puhastusteenindus;
  • autohooldus- ja remont, auto- või bussijuhtimine;
  • ehitus- ja elektritööd, hoonete tehnosüsteemide ehitus;
  • puit- ja kivihoonete restaureerimine; 
  • pehmemööbli valmistamine ja restaureerimine.

Meie koolis õpetatavaid erialasid toetab ka Töötukassa programm "Tööta ja õpi!".  Tutvu toetuse saamise tingimuste SIIN.

Vaata VIKKi virtuaaltuuri SIIT.


Plaatija

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegTaseLisavastuvõtt
ÕppeliikkutseõpeÕppevormmittestatsionaarne õpeEeldus alustamisekspõhiharidusÕppeaeg6 kuud Tase4Lisavastuvõttkuni 7.08.2022
 

 

Mittestatsionaarne õpe toimub kord kuus sessioonina, reeglina E-R 8.10 - 16.35 vastavalt õppetöögraafikule. 

 

Eriala lühitutvustus:
Plaatimine kui üks oluline osa  ehitusviimistluse erialast on väga populaarne. Põhjuseks on soe töökoht ja mõnus töö - plaatijad töötavad üldjuhul soojas ruumis, valmistavad ette ja katavad erinevaid pindu plaatidega. Tööd jätkub kogu eluks, sest vanad elamud vajavad pidevalt uuendamist ning ka uusi elamispindu tuleb aina juurde. Hea plaatija on hinnatud spetsialist nii uusehitiste viimistlustöödel kui ka vannitubade, saunade, köökide ja teiste ruumide remontimisel. Plaatija töös tuleb kasuks tugev matemaatiline mõtlemine ja ruumitaju, mis võimaldab teha sobilikke plaadijaotusi. Teisalt kulub marjaks ära ka kunstnikusilm, mis tabab sümmeetriat ja näeb värvidemängu. Sõltuvalt tööst tuleb samaaegselt osata täpselt jooniseid lugeda, eos võimalikke puudusi märgata, arvestada erinevate aluspindadega ja sobivusel pakkuda ka iseseisvalt parimaid tehnilisi lahendusi või värvikombinatsioone.

Meie pakume:
Kvaliteetset õpet kaasaegsetes õppetöökodades ja laborites, elamist moodsas õpilaskodus, head sööki, sportimisvõimalusi ja võimalust osaleda huviringides. 

Õppekorraldus ja õppetöö liigid:
Kontaktõpe koolis : 5 nädalat (sessiooni), praktika ettevõttes 6 nädalat, iseseisev töö 330 tundi. Võimalus sooritada kutseeksam.

Õppetöö algab oktoobris 2022 a.

vestlusvoor õppele soovijatega  : kuulutame välja augustis 2022

Teilt ootame:
Huvi eriala vastu, valmidust koostööks ning kohuse- ja vastutustunnet.

Pärast kooli:
Enamik plaatijaid töötab ehitus- ja kinnisvarahooldusettevõtetes. Oskuslik ja kutsetunnistusega plaatija on alati hinnatud ja oodatud töötaja.

Plaatija 0,5a õppekava

Plaatija 0,5a rakenduskava mittestatsionaarne õpe

 

Anti Kivistik