Oluline

Külla tuleb Vanamees Peeter Ritso! 28. oktoober Tarmo Loodus

Raamatukogupäevade raames tuleb 29. oktoobril kell 11 suures auditooriumis õpilaste ja töötajatega kohtuma Peeter Ritso.


Eelmisel sajandil jooksid meie koolimajas, mis siis oli karjalaut, ringi lehmad. Meie koolis õpetati zootehnikuid, peeti lüpsivõistlusi. Sellest on möödas 20 aastat, kui viimased lehmad Säreveresse sovhoostehnikumi ära viidi. Aga et lehmad ikka tähtsad on, siis sobib meil igati "Vanamehe Filmi" tegfijatega kohtuda. 

"Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab.

Vanamees ja lapšed alustavad armutut võidujooksu ajaga, sest udar tuleb kahjutuks teha enne, kui saladuslik Piimavana lehma taevasele heinamaale läkitab. Sellel teekonnal jõuavad meie kangelašed silmitsi seista veel maaelu põlgavate hipsteritega, metsakollidega, meeleheitel saekaatrimeestega ja kõhukinnisuse käes vaevleva õgardist karuga.

„Vanamehe Film“ põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim - see on suur vastutus...

Raamatukogupäevade raames tuleb 29. oktoobril kell 11 õpilaste ja töötajatega kohtuma Peeter Ritso. Räägib animafilmi "Vanamees: Hull lehm" saamisloost ja filmimaailmast üldisemalt.

Filmi lavastajateks/stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Loo autoriteks Mikk Mägi, Oskar Lehemaa ja Peeter Ritso. Tegelaskujudele andsid oma hääled Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Jaagup Kreem ja paljud teised. Operaator Urmas Jõemees. Järeltöötlus ja eriefektid Jaagup Metsalu. Nukuanimatsioon Olga Staleva ja Egert Kesa. Kunstnikud Triin Paumer, Sven-Tõnis Puskar ning Anu-Laura Tuttelberg. Helimaastik Tanel Kadalipp. Muusika loojad Sten-Olle Moldau ja Lauri Kadalipp.

https://www.forumcinemas.ee/event/301751/title/vanamehe_film/

Eelmisel sajandil jooksid meie koolimajas, mis siis oli karjalaut, ringi lehmad. Meie koolis õpetati zootehnikuid, peeti lüpsivõistlusi. Sellest on möödas 20 aastat, kui viimased lehmad Säreveresse sovhoostehnikumi ära viidi. Aga et lehmad ikka tähtsad on, siis sobib meil igati "Vanamehe Filmi" tegfijatega kohtuda. 

"Lapšelapsed tulevad suveks maale Vanamehele külla. Idüllilisest suvepuhkusest vanaiša juures on asi kaugel, sest Vanamees ruunab karmi maa tööga nii lapsi, kui ka oma lüpsilehma. Jõmpšikad ei mõista maaelu kombeid ja põhjustavad hinnatud lehma põgenemise. Nüüd on Vanamehel ja lastel aega 24 tundi, et leida lehm üles enne, kui lüpsmata udar plahvatab ja piimatuumakatastroofi põhjustab.


Vanamees ja lapšed alustavad armutut võidujooksu ajaga, sest udar tuleb kahjutuks teha enne, kui saladuslik Piimavana lehma taevasele heinamaale läkitab. Sellel teekonnal jõuavad meie kangelašed silmitsi seista veel maaelu põlgavate hipsteritega, metsakollidega, meeleheitel saekaatrimeestega ja kõhukinnisuse käes vaevleva õgardist karuga.

„Vanamehe Film“ põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim - see on suur vastutus...

Raamatukogupäevade raames tuleb 29. oktoobril kell 11 õpilaste ja töötajatega kohtuma Peeter Ritso. Räägib animafilmi "Vanamees: Hull lehm" saamisloost ja filmimaailmast üldisemalt.

Filmi lavastajateks/stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Loo autoriteks Mikk Mägi, Oskar Lehemaa ja Peeter Ritso. Tegelaskujudele andsid oma hääled Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Jaagup Kreem ja paljud teised. Operaator Urmas Jõemees. Järeltöötlus ja eriefektid Jaagup Metsalu. Nukuanimatsioon Olga Staleva ja Egert Kesa. Kunstnikud Triin Paumer, Sven-Tõnis Puskar ning Anu-Laura Tuttelberg. Helimaastik Tanel Kadalipp. Muusika loojad Sten-Olle Moldau ja Lauri Kadalipp.

https://www.forumcinemas.ee/event/301751/title/vanamehe_film/