Oskuste ÖÖ

Meie koolimaja uksed on kõigile avatud  19. mail kell 17-20. 

Ootame külla kõiki huvilisi igas vanuses. Põnevad tegevused nii kõige pisematele tegutsemishuvilistele kui ka oskustega täiskasvanutele.

Kõik TÖÖTOAD ja LASTEALA on osalejatele TASUTA, v.a Ave Nahkuri maalitöötuba. Kooli toidutoas on taskukohased hinnad.

Viljandi Kutseõppekeskus asub Viljandist 5 km Tartu poole aadressil Looduse tee 2, Vana-Võidu, 70108 Viljandi maakond. Liinibuss 15D väljub Viljandi bussijaamast Vana-Võitu kell 17.15 ning Vana-Võidust tagasi Viljandisse saab kell 18.40 (15D) ja 20.24 (15B).

Anna võimalusel oma tulekust meile eelnevalt teada Facebookis.link opens on new page Aitäh!

Ave Nahkuri töötuba 

Kunstnik Ave Nahkuri juhendamisel loome kauneid maale, et kaunistada oma kodu või kinkida kallile inimesele. Kõik vajalikud materjalid on kohapeal olemas. Osalustasu sularahas 20 eurot (kõik teised töötoad on tasuta). Kohapeal on võimalik osta kunstniku töid.

Herkki Ruubeli meistriklass

Tutvume köögimaailmaga Ammende Villa tippkoka Herkki Ruubeli käe all. Täpsem info tulekul.

Virtuaalreaalsuse ehk VR õppemängud I

Päästeamet õpetab VR mängude kaudu tule- ja veeohutust ning käitumist hädaolukorras. Ühe mängu kestus u 15 minutit.

Virtuaalreaalsuse ehk VR õppemängud II

Külas on sõbrad Parksepa Keskkoolist, et tutvustada põnevaid võimalusi virtuaalmaailmas kunsti ja loodusteaduste valdkonnas. Töötoaga saab liituda iga poole tunni tagant ehk kell 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 19.00 ja 19.30.

Projekti viiakse ellu Eesti Interneti SA abiga. 

Sõidame elektrikardiga

Autohalli on üles pandud elektrikardi rada, kus kõik saavad oma oskusi proovile panna elava järjekorra alusel. Suuremad saavad läbida raja ajavõtuga. Väiksemaid huvilised peavad osalema koos täiskasvanuga.

Ilusa ilma korral saab õues teha sõitu vastvalminud elektribagiga.

Lihtne punseldatud sõrmus

Töötoas saab omale või kingiks valmistada kauni metallsõrmuse. Juhendaja abiga saab selgeks lihtsam punseldamine.

Mis tööd teeb keevitaja?

Töötoas saad teada, mida teevad keevitajad ja millised on nende töövahendid. Täiskasvanutel on võimalik proovida keevitust wolfram elektroodiga kaitsegaasi keskkonnas (TIG-keevitust). Tõsisemad huvilised peavad võtma kaasa tööriided (kindlasti pikkade käistega pluus või jakk). Isikukaitsevahendid (keevitusmaskid, kindad, põlled) on kohapeal olemas. Korraga saab töötoas tegutseda kolm inimest elava järjekorra alusel.

CNC plasmalõikus

Toimub üks töötuba kell 18-20! Osaleja saab projekteerida CAD programmiga tasapinnalise kujutise mõõtudega alla 100x100mm (idee või eskiisi võib kaasa võtta). Töötuba on sobilik igas vanuses osalejatele, kuid arvestada tuleb kuni kahetunnise ajakuluga sõltuvalt valitud töö raskusastmest.

Aknad puhtaks!

Töötoas õpime akende professionaalse puhastamise esmaseid töövõtteid ja vahendeid. 15-minutiliselt lühikoolituselt saab mitmeid nippe koduse kevadpuhastuse läbiviimiseks!

Decoupage ehk salvrätitehnikas kaunistamine

Anname asjadele uue välimuse, kaunistades erinevaid esemeid salvrätitehnikas. Tehnika sobib nii puidu, plastiku, metalli, keraamika kui ka paberi peal kasutamiseks. Soovi korral võib kaunistatava eseme ise kodust kaasa võtta.

Aaderdame ehk anname vanadele akendele ja ustele värske välimuse

Töötoas teeme vanadele akendele ja ustele puiduimitatsioone. Aaderdamine on lihtne viis oma kodu soodsaks värskendamiseks.

Kipsornamentide valmistamine

Töötoas valmistame, viimistleme ja kaunistame erinevaid kipsornamente.

Dekoratiivviimistlus

Töötoas õpime, kuidas saab muuta erinevaid pindu põnevamaks lihtsate koduste vahenditega nagu svamm, paber, kile ja pappmaterjal.

Nokitsemine ja meisterdamine puutöökojas

Valmistame naturaalpuidust erinevaid esemeid vastavalt osalejate vanusele ja oskustasemele.

“Õhus on elektrit”

Tutvume elektritööde ja -ohutusega.

Ennetame koduseid veeavariisid

Õpime, kuidas oma kodus veetorude ühendusi teha. Töötuba on kasulik igale täiskasvanule, kes plaanib hakata vahetama tehnikat köögis või pesuruumis. Konstruktsioonide kokkupanek on mänguline töö ka laste jaoks.

Fruktodisain

Keeruline kunst või põnev toiduga mängimine? Mõlemat. Köögi-, juur- ja puuviljadest kaunistuste tegemine on põnev tegevus nii lastele kui ka professionaalsetele kokkadele.

Tervislikud smuutid

Smuuti pole lihtsalt jook - see annab vitamiine ja energiat. Mis kõige olulisem? Smuutide valmistamine on kiire ja jõukohane kõigile ning lõpptulemus on ÜLIMAITSEV. Töötoas valmistame erinevaid smuutisid piimast ja keefirist.

Küberturvalisus ja küberkiusamine - mida peaks sellest igaüks teadma?

E-tunnis õpime, millised on enamlevinud virtuaalmaailma ohud ja kuidas end nende eest kaitsta.

Arvuti riistvara meistriklass

Võtame kruvikeerajad kätte ja vaatame lauaarvuti sisse!

Arvutimängu loomine

Tutvume arvutimängude loomise etappidega ning teeme ise väikese mängu.

Robootika veebis ja ilmsi

Tutvume robootika põhitõdedega ning paneme robotid liikuma.

Vaimse tervise töötuba

Nagu hoolitseme oma füüsilise tervise eest, nii saame hoolitseda ka vaimse tervise eest. Töötoas uurime, kuidas aidata ennast ja teisi parema vaimse tervise teel. Olulisteks märksõnadeks on ajaplaneerimine, stressi haldamine, nõu küsimine, abi otsimine, sotsiaalse võrgustiku loomine.

Kollaaži valmistamise töötuba

Töötuba toimetab käsikäes vaimse tervise töötoaga. Teeme kollaaži tuleviku visualiseerimiseks ja oma soovide manifesteerimiseks. Kollaaž on isiklik asi, mille saab kodus paigutada kohta, kus saab seda iga päev vaadata. Vaadates loodud kollaaži manifesteerib looja oma soovitu ja hakkab alateadlikult soovitu suunal tegutsema.

Bioloogialabor ja keskkonnahoid

 Lahkame kala, eraldame DNA-d ja uurime maailma mikroskoobi all. Koos külalistega Keskkonnaametist tutvume jäätmemajanduse ja prügi sorteerimisega. Mängime Lotte lauamängu.

Lasteala

Mängime ja tantsime, meisterdame ja spordime, jookseme ja rallime, sõbra näole maalime.

Kohapeal on palju põnevaid tegevus, milles saad osaleda!

Tule ja avasta oma anne oskuste maailmas!

Projekti viiakse ellu Eesti Interneti SA abiga. 

 

Rohkem infot sündmuse kohta:

Marge Hein (huvijuht)

marge.hein@vikk.ee

tel 435 1025, 5689 6563

Avaldatud 16.10.2018. Viimati muudetud 23.01.2023.