Tere tulemast VIKKi!

Loomise kuupäev 31.08.2020

Algab uus õppeaasta. VIKKis alustab üle 400 uue õppija. Indu õpinguteks!

Kas Sina mäletad, kelleks sa väiksena saada tahtsid? Arvatavasti olid unistuste ametiteks kas müüja, õpetaja, arst või siis politseinik, tuletõrjuja, autojuht. Kasvades Sinu unistused tulevasest ametist muutusid. Esimesed töökogemused tulid koduste töödega, kellel võimalus siis ka vanemaid talutöödel või muus ametis aidata. Usinamad teist hakkasid suviti  ise omale taskuraha teenima.

Inimene õpib ja  areneb terve elu, muutuvad tema nägemused elust ja soovidest. Seepärast on täiesti loomulik, et väiksena olnud unistus saada müüjaks, ei eruta sind enam niipalju kui põhikooli või gümnaasiumi lõpetades soov saada hinnatud ehitajaks või kokaks, või kirurgiks või edukaks juristiks.

Koolitaja Peep Vain kirjutas oma esimeses raamatus „ Kõige tähtsam küsimus“ sellest, kuidas ta oma tööd koolitaja ja ettevõtjana alustas. Ta püstitas igaks aastaks eesmärgi ja püüdles neid täitma. Eesmärkide täitmiseks jagas ta need väiksemateks eesmärkideks, et oleks parem ettevõetu täitmist jälgida. Aastate möödudes kirjutab ta oma raamatus „ Keset elu“ sellest, et ühel hetkel ta lihtsalt jõudis arusaamisele, peale aastakümneid rallimist selles maailmas, et tema soovid on muutunud. Ta soovib rikkuse ja jõukuse asemel rahu, armastust ja õnne.

Iga muutuse ees on inimesel alati hirm – mis saab minust homme? Kuidas ma hakkama saan? Teil, täna meie koolis alustajad, on mul teile üks soovitus - ära karda tulevikku luua! Õpi, uuri, proovi erinevaid asju elus – meile on antud vaid 1 elu! Hirmud ning teiste arvamused ei tohi meie elu juhtida ja otsuseid langetada!

Te avate on elus uue lehekülje. Olete asunud endale ametit õppima. Vana-Võidu kool on teie õpetamiseks valmis. Meie õpetajad ja töötajad on teile sellel teel julgustajaks ja toeks. Kui miski ei laabu, teil on hirme või muresid, siis usaldage need oma grupijuhendaja või õpetajatele, Me aitame.

Soovin teile ilusat õpiaega Viljandi Kutseõppekeskuses.

Viimati muudetud 31.08.2020.