Bussijuht - 3 a

Bussijuht - 3 a

ESITA AVALDUSlink opens on new page

Õppekava Bussijuht
Õppeliik 4. taseme kutseõpe / kutsekeskharidusõpe
Õppevorm Statsionaarne koolipõhine õpe
Eeltingimused Põhiharidus
Õppeaeg 3 aasta
Vastuvõtt 01.04 - 24.06.2024
Eriala lühitutvustus

Bussijuht vastutab bussiga inimeste vedamise eest ühest kohast teise. Nende tööülesanded hõlmavad sõiduki juhtimist, sõiduplaanide järgimist, sõitjate ohutuse tagamist, piletimüüki ja kontrollimist ning vajadusel ka bussi puhastamist ja hooldamist. Bussijuht peab järgima teedel kehtivaid seadusi ja ohutusnõudeid, tagama, et buss oleks korralikult hooldatud ja ohutuks sõiduks valmis ning et sõitjad saaksid mugavalt ja turvaliselt sihtkohta jõuda. Bussijuhtide töö võib olla füüsiliselt ja vaimselt nõudlik ning nad peavad olema valmis veetma pikki tunde teel. Lisaks eeldab bussijuhtide töö ka suhtlemist ja teenindamist, kuna nad peavad sageli vastama reisijate küsimustele ja abistama neid nende vajaduste korral.

Õpingute raames on võimalik omandada ka C ja CE kategooria juhtimisõigus ning autojuhi kutse. C- ja CE- ning D-kategooria juhtimisõigus antakse juba 18 aastasele isikule, kel on läbinud autojuhi ametikoolituse.

Õppekorraldus

Õppetöö toimub päevaõppena E-R üldjuhul 09:10 - 16:35 vastavalt õppetöögraafikule ja tunniplaanile.  Aastas on 40 õppenädalat mille hulka arvestatakse ka ettevõttepraktika. Õpe lõpeb kutseeksamiga. Õppima asumisel tuleb arvestada rahalise kuluga  tööriiete, turvajalanõude, isikukaitsevahendite ja esmaste isiklike töövahendite ostmiseks.

Õppe- ja rakenduskavad
õppekava ja rakenduskavad
Meie pakume
kaasaegset õpikeskonda ja autoparki (Mercedes-Benz bussid), korralikku õpilaskodu, head sööki, sportimisvõimalusi ning võimalust tegeleda hobidega.
Teilt ootame
huvi busside ja teenindaja töö vastu ning soovi omandada uusi teadmisi ja oskusi.
Pärast kooli

ootavad sind reisijate veoga tegelevad ettevõtted nii Eestis kui Euroopas.

Kontakt
Avaldatud 10.05.2018. Viimati muudetud 05.04.2024.