Alanud on tasakaalustatud toitumisele suunatud konkurss

Loomise kuupäev 24.11.2021

Toitumine on kõigile eluks vajalik ja enamasti ka meeldiv tegevus. Me teame, et sööma peab mitmekesiselt, tervislikult, koguni jätkusuutlikult. Aga kas eestlaste toitumisharjumused on õiged? Tervise Arengu Instituudi andmetel* söövad eestlased liiga palju liha. Tervise seisukohalt on põhigrupi "kala-muna-linnuliha-liha" kõrval sama olulised ka teraviljatooted ja kartul, puu- ja köögiviljad ning marjad, piimatooted ja toidugrupp lisatavate toidurasvade, pähklite, seemnetega. Eestlaste eine kesksel kohal asub enamasti liha, mille kõrvale pannakse erinevaid lisandid. Salatit, mis võiks taldrikureegli järgi moodustada koguni poole toidukogusest, kutsutakse hellitavalt garneeringuks.

Selleks, et märgata taimsete saaduste osatähtsust meie toidulaual ning panna osalejaid mõtlema selle üle, mida süüakse ja milline on õige toitumine, on algatanud kokaõpilased noorteprojekti "Tulevik on täna!" raames konkursi "Ma armastan taimetoitu". Konkursile oodatakse omatehtud fotosid koos tervislike retseptidega. Osaleda saavad kõik Viljandi Kutseõppekeskuse õpilased ja töötajad.

Osalemise 2 lihtsat sammu:

  1. Tee pilt mõnest puu-või köögi-, kaun- või teraviljast või taimsest toidust.
  2. Lisa juurde tasakaalustatud eine retsept, mis:
  • kas sisaldab Sinu tehtud fotol olevat vilja
  • või ongi fotol oleva toidu valmistamise õpetus.

Oma konkursitöö saada kooli huvijuhile aadressil marge.hein@vikk.ee 10. detsembriks. Parimatele on auhinnaks kinkekaardid.

Inspiratsiooniks:

Kartulist saab valmistada imemaitsva pudru. Pudrule saab lisada erivaid köögivilju, näiteks porgandit ja kaalikat. Kõrvale sobivad nii ahjujuurviljad kui ka värske salat. Ära ei tasu unustada ka mõistliku suurusega liha või kalatükki.

Illustreeriv foto. SHUTTERSTOCK

 

Projektikonkursiga “Tulevik on täna!” seotud tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

 

*Allikas: https://epl.delfi.ee/artikkel/87684717/eesti-inimesed-soovad-endiselt-l…

Viimati muudetud 24.11.2021.