Amservi 1000-eurose õppestipendiumi pälvis Tony Tamm Viljandi Kutseõppekeskusest.

Loomise kuupäev 18.12.2020

Täna, 18. detsembril allkirjastasid Amserv Grupi Viljandi esinduse juht Olev Põldme ja Viljandi kutseõppekeskuse autotehniku eriala 2. kursuse õpilane Tony Tamm stipendiumilepingu. Ettevõtte stipendium on mõeldud autoeriala õppijate motiveerimiseks ja järelkasvu kindlustamiseks.

Allkirjastamisel viibinud Amservi Viljandi esinduse juhi Olev Põldme sõnul on ettevõtte jaoks oluline panustada autoerialade spetsialistide koolitamisesse ja motiveerida noori piirkondades, kus Amserv ka ise uusi töötajaid värbab.

“Üldiselt võib öelda, et autoerialadel läheb pigem hästi ja õppijaid jagub. Amserv on enda hooleks võtnud praktikakohtade tagamise, mis on tihti kutseõppe puhul murekohaks.” Põldme on veendunud, et praktikantide kaasamine ja koolitamine tagab väga hea taseme hilisemate autospetsialistide seas. “Stipendium on tore viis, kuidas tuletada noortele meelde, et häid ja tublisid autoerialade õppureid tunnustame ja hoiame üleval nende motivatsiooni sama hästi oma karjääri jätkata.”

„Koostöö ettevõtjatega on kindlasti õppijaid innustav. Stipendium on üks lisamotivaator hoolsaks õppimiseks ja ettevõttes praktika sooritamiseks“, ütles Viljandi kutrsaeõppekeskuse direktor Tarmom Loodus.

Põldme lisas veel, et Amservi koostöö kutsehariduskeskuste ja -õppekeskustega on parim variant, kuidas tagada hea teooria ja praktika tasakaal ning kõik osapooled, sealhulgas kool, saavad peegeldada oma ootusi ja teadmisi. “Kui noor autotehnik, -maaler või -diagnostik on Amservis praktikal käinud, ei sisene ta hiljem tööturule teadmatuses.”

Amservi stipendium määratakse õppeaastaks ühele Viljandimaa kutseõppekeskuse autoeriala õpilasele. Kõik õpilased esitasid taotluse koos motivatsioonikirjaga. Autoerialade õpetaja Kristjan Leesmäe selgitas, et stipendium on noori paremini õppima innustanud. Väljavalitud noord olid mõlemad seda stipendiumi väärt. Kool valis nende seast välja 2 parimat õpilast, kellega viisid Amservi inimesed läbi virtuaalsed vestlused ning langetasid lõpliku otsuse - sel aastal on stipendiaat Tony Tamm. Eelmisel aastal pälvis stipendiumi Christian Tkatšenko, kellele Amserv jätkab stipendiumi maksmist ka sel õppeaastal.

Amserv maksab õpilasele 1000 euro suuruse stipendiumi välja kümne kuu jooksul. Samuti saab tulevane stipendiaat lisaks stipendiumirahale ka praktikakoha üle Eesti asuvates Amservi kaasaegsetes teeninduskeskustes.

 

Viimati muudetud 19.12.2020.