Auto- ja motoring alustas hooaega karikavõiduga Kärnataja romurallil

Loomise kuupäev 07.10.2020

Auto- ja motoring alustas uut hooaega ning käis septembris Pärnumaal Võistes Kärnatajate mäkketõusu klubi juures korraldatud romurallil. Oma oskused panid rajal proovile õpilased Markus Aas, Maarjo Jäär, Jörgen Vilba, Robert Tuul ja Tauri Saaremaa.

Iga-aastasel turniiril osales õpilaste hinnangul umbes 50-60 autot, sõitjaid oli iga auto kohta rohkemgi. Meie kooli meeskonda kuulus viis õpilast ja õpetaja Andrus Küttä, kes kõik andsid endast parima, et sõiduauto Volkswagen Golf võiduka lõpuni vastu peaks.
 
Kokku sõideti kolm eelsõitu. Esimest ringi alustas Markus Aas, kuid sõidu katkestas aku tühjenemine. Teise eelsõidu ajal keeras rooli Jörgen Vilba, kelle käte vahel suri auto välja. Kolmanda eelsõiduga oli vajalik pidada rajal vastu 15 minutit ning teha nii palju ringe kui võimalik. Et kindlustada koht finaalis, läks rooli ringijuhendaja ise. Finaalsõidu võttis ette Robert Tuul, saavutades meeskonnale kokkuvõttes 30. koha. Kuid viimaseks etapiks oli romuralli ise ehk võidab viimane auto, mis liigub. See karikas koju ka toodi!

Õpilaste hinnangul olid emotsioonid terve päeva üleval, pinget ja adrenaliini jagus ürituse lõpuni. Tore üllatus oli see, et sündmus oli oodatust suurem ja võistlemas oli ka mitmeid naisi. Robert Tuul rääkis, et peamiselt ikka mõeldi, kas auto peab sõidu vastu, kas juhtub rajal midagi ootamatut, kas saab auto korda teha ja edasi sõita. Õnneks midagi hullu ei juhtunud ning auto sai peale igat etappi korda tehtud. Markus Aasa meelest oli huvitav jälgida erinevaid võistlusautosid, mis nendega konkureerisid.
 
Võistlussõitude vahel esinesid publikule omavahel võidu sõitvad mootorrattad. Näidati ka erinevat tehnikat. Õpilaste jaoks oli huvitavaim vigurvänt – mootorratas, mille rataste sõidustiil oli väga erinev ja hüppas väga palju. Osavamatel oli võimalus sellega ka sõitu teha. Õpetaja Andrus Küttä kasutaski võimalust. Pärast ütles, et käed väsitas ikka hullult ära.

Õpilased leidsid, et sündmus oli väga lahe ja järgmine aasta tuleks kindlasti uuesti osaleda. Samuti tekkis idee teha õpilasfirmana romuringi üritus. Kuid enne suuremate plaanide elluviimist, on järgmiseks sammuks uute õpilaste vastuvõtmine auto- ja motoringi oktoobrikuus. Praegused liikmed ootavad kõik huvilisi rõõmuga, et jätkata juba olemasolevaid projekte kui ka algatada üheskoos uusi. Jõudu neile uueks hooajaks!

Kui tunned huvi, millised huviringid koolis toimetavad, leiad rohkem infot siit.

Viimati muudetud 07.10.2020.