Detsembrikuu VIKK-akadeemias on külas Birgit Sarrap

Loomise kuupäev 13.12.2019

19. detsembril kell 13.30-15.00 tuleb Viljandi Kutseõppekeskusesse Birgit Sarrap. Jõulumõtisklusel osalemine on kõikidele tasuta. Enne ja peale sündmust on kõikidel võimalik tutvuda müürseppade kutsemeistrivõistluse Jõulukellu 2019 võistlustöödega.

VIKK akadeemia on kohtumiste sari, mille raames räägivad oma tegevusega ühiskonnas innustavaks eeskujuks olevad inimesed lugusid endast ning sündmustest, mis on nende elu põhjalikult mõjutanud ja mis muutsid neid inimesteks, kellena me neid praegu tunneme ja hindame. Igal kohtumise teema lähtub kalendri tähtpäevadest, kooli teemanädalatest või muudest olulistest sündmustest Eestis. VIKK akadeemia eesmärk on rikastada kooliprogrammi nii teemade kui kõnelejatega.

Birgit Sarrap (Õigemeel) on Kohilas sündinud Eesti lauljatar. Ta alustas oma muusikuteed viiuliõpingutega Rapla Muusikakoolis ja laulis Lasteekraani muusikastuudios Aarne Saluveeri käe all. Ta on osalenud "Laulukarusselli" laulukonkursil ja laulnud oma kodukoha noorteansamblis "Kreeker Kids". Hiljem õppis ka Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusklassis. Birgit on lõpetanud Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi ja laulnud Tallinna Gospelkooris. Aastal 2016 lõpetas Tallinna Ülikooli muusikateraapia erialal. Paljudele sai Birgit tuntuks aastal 2007, kui ta võitis esimese hooaja TV3-e saates "Eesti Otsib Superstaari". Ta on pälvinud esimese välismaalasena auhinna Itaalia kultuuri festivalil "L'Olivio d'Oro" (Golden Olive) ning võitnud mitmel aastal Eesti Muusikaauhinna parima naisartisti kategoorias. Aastal 2013 esindas ta Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Mihkel Mattiseni kirjutatud lauluga "Et uus saaks alguse". Ühtlasi on teda võimalik näha esinemas ka teatrilavadel (varasemalt nt "Kaks Veroonlast", "Helisev Muusika", "Peko", "MAMMA MIA"). (www.birgit.ee)

Viimati muudetud 13.12.2019.