Ideesõel 2020

Loomise kuupäev 07.10.2020

Oktoober tähendab ettevõtlikkust. Eile, 05.10.2020, algas ettevõtlusnädal ja meie koolis algas Ideesõel, mille päevajuhiks oli Sander. Sander ärgitas meie õpilasi ideid välja mõtlema, ikka selliseid, mille põhjal saame õpilasfirmad luua. Meie lauajuhid ehk õpetajad, olid väga innukad noori õigele mõtterajale suunama, et hiljem antud mõttetööst õpilasfirmade jaoks kasu ka sünniks. Kuigi algselt  mõtles iga õpilane endale meelepärase idee, siis päeva lõpuks oli mitmete sõelumist ehk hindamiste tagajärjel, alles jäänud ca 20 ideed, mis siis osutusid kõige atraktiivsemateks. Päeva lõpetasime teadmisega, et homme ootab meid ees veelgi toredam tegevus.

Täna, 06.10.2020, alustasime hommikul vara ja seda eelmise päeva ideede meenutamisega. Edasi üritasime oma pikad ja lohisevad mõtted paigutada 60 sekundi sisse. Algselt tegime proove oma laudades ja lauajuhtide abiga, sest tänane päevajuht, Martin, oli vägagi huvitatud, et meie suudaksime palju vajalikku infot lühikese ajaga kuulajateni viia. Hommikupoolik lõppes žürii valvsa pilgu all. Sinna kuulusid päevajuht Martin, Ideesõela väline organisaator Kait Lukka ning õpetaja Margit Meltsas. Iga meeskond sai tutvustada 60 sekundi jooksul oma idee kõige vajalikumaid nüansse auditooriumile ja liftikõne lõppedes, ütles iga žürii liige – mida tema asjast arvas või küsis täpsustavaid küsimusi. Ettevõtlikkuse puhul ei tohi ka huumorit unustada ja seda meie liftikõne esitajad žüriile ka pakkusid.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et olid toredad ja teistmoodi päevad ning siit algaski meie selleaastaste õpilasfirmade aeg. Kohtute meiega mõnel laadal või hoopis netiavarustes – seda näitab aeg. 

Viimati muudetud 07.10.2020.