Kristel Aaslaid võlus meid oma looga

Loomise kuupäev 22.10.2020

Oktoobrikuu VIKK akadeemias esines  eelkõige näitleja ja lauljana tuntust kogunud Kristel Aaslaid. Targemad teavad öelda, et ta on ka hinnatud raadiohääl ning aastaid tegelenud tantsimisega.

Kristelist rääkides peab esmalt mainima, et ta on soe ja vahetu inimene. Olles varakult kohal, jõudis ta tutvuda meie koolimaja, erialade ja inimestega. Loomulikult soojendas meie südameid see, kui saime teada, kui äge kool meil tema arust on!

Kella kaheks oli auditoorium rahvast täis ning ootusärevil. Kui algus oli tavapäraselt sahinate- ja sosinaterohke, siis peagi jäädi esinejat lummatult kuulama. Loengu pealkiri oli „Kõigil on oma lugu“ ning Kristel rääkis oma. Ta jagas oma lapsepõlvemälestusi ja -unistusi, kirjeldas teismeea tundeid ja mõtteid ning rääkis oma suurimatest elumuutustest ja kordaminekutest. Kuulajateni jõudsid tema soovitused elada hetkes, hinnata olemasolevat. Kasulik on seada kergemaid, väiksemaid ja jõukohaseid eesmärke selle asemel, et oodata üht suur valget laeva, mis ei pruugi kunagi saabuda. Meie kõigi elud voolavad justkui jõed - oma kiiruse ja suunaga. Rabelemine ja muretsemine ei pane aga jõge teistpidi voolama. Milline tahes meie lugu on, on see meie lugu ja seda tasub hinnata!

Saime ka teada, et kuigi Kristel on teiste ees julge, väljendusrikas ja jõuline, kogeb ka tema aeg-ajalt esinemishirmu. Sellise mure korral on abiks oma mõtete teadlik suunamine ja esinemiskogemuse saamine – tuleb vaid harjutada. Nii et, VIKKi õpilane, kui sa tahad kunagi samamoodi teiste ees kõneleda ning esineda, siis mine draama ja improvisatsiooni huviringi

 

Viimati muudetud 22.10.2020.