Mart Noorma annab 11. aprillil avaliku loengu

Loomise kuupäev 03.04.2019

11. aprillil külastab tuntud füüsik ja teadlane Mart Noorma Viljandi Kutseõppekeskust ning annab VIKK-akadeemia raames kell 14.15-15.30 kõigile huvilistele avatud loengu. Tule kuulama!

Mart Noorma on kosmose- ja kaitsetehnoloogiate professor Tartu Ülikoolis. Aastatel 2005–2006 töötas ta Ameerika Ühendriikide Riiklikus Standardite ja Tehnoloogia Instituudis (NIST). Peale Eestisse tagasitulekut juhtis ta kosmosetehnoloogia uurimissuuna ülesehitamist Tartu Ülikoolis. Ajaleht Postimees valis ta aastal 2013 aasta inimeseks Eesti esimese kosmosemissiooni Estcube-1 juhendamise eest. Alates 2017. aastast on Mart Noorma ka ettevõtte Milrem Robotics teadus- ja arendusdirektor. Samuti oli ta üks algatajatest ettevõtmises Miljon+, mille eesmärk on täiendada eestikeelset Vikipeediat. Ent kohe, kui ütled „Rakett 69“, teavad (peaaegu) kõik, kes on Mart Noorma.

VIKK-akadeemia on sündmuste sari, mille raames toimuvad kohtumised inimestega, kes on oma tegevusega ühiskonnas innustavaks eeskujuks. Külalised räägivad lugusid endast ning sündmustest, mis on nende elu mõjutanud või mis muutsid neid inimesteks, kellena me neid praegu tunneme ja hindame. VIKK-akadeemia loengute eesmärk on rikastada kooliprogrammi nii teemade kui kõnelejatega.

Viimati muudetud 12.06.2019.