Meie kooli spordielus on teistele eeskujuks Simon Teiss ja Villu Kanrgo

Loomise kuupäev 23.12.2021

Viljandi Kutseõppekeskus esitas aasta sportlase kandidaadiks üldehituse eriala 1. aasta õpilase Simon Teissi ning aasta spordihinge kandidaadiks sõiduõpetaja Villu Kangro.

Treener Teet Meeritsi sõnul on Simon Teiss "talendikas noor kergejõustiklane, kes leiab treeningute kõrvalt aega ka korv- ja võrkpalli mängimiseks. Pika noormehena on Simon väga hästi omandanud jooksutehnika. Möödunud aastal viis Simon oma 100 m rekordi 11.38-ni, mis võimaldab tal osaleda Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel. Ühtlasi tuli Simon Viljandimaa meistriks 200 m jooksus. Suvel esindas Simon Teiss Eestit Poolas Ljublinis toimunud kurtide kergejõustiku maailmameistrivõistlustel, kus tal oli au avatseremoonial Eesti lippu kanda. Sprindis pääses noormees poolfinaali. Simon võidutses Viljandimaa noorte karikavõistlustel ning esindas edukalt oma koduvalda nii spordiklubi Jõud suvemängudel kui Sakala mängudel. Alates 2021. aasta sügisest on Simon keskendunud tavapärasest enam kümnevõistluse treeningutele. Õppida tuleb uusi alasid nagu tõkkejooks ja teivashüpe. Noormees osaleb alati ühistel treeningutel, suudab treenida kava järgi ka individuaalselt. Hetkel on peamiseks eesmärgiks esineda hästi kurtide olümpiamängudel Brasiilias.” Eesti Kurtide Spordiliit valis Simon Teissi 2021. aasta parimaks noorsportlaseks.

Villu Kangro on juba väga pikka aega Viljandi Kutseõppekeskuses töötanud spordimees. Villu treenib iga nädal vähemalt 2-3 korda, lisaks osaleb kõikvõimalikel võistlustel. Hetkel on põhilisteks spordialadeks võrkpall ja kergejõustik. Ta on lõpetanud ülikoolis kehakultuuri teaduskonna ja on töötanud meie koolis muuhulgas ka  kehalise kasvatuse õpetajana. Hetkel õpetab ta meie koolis õpilasi veoautoga sõitma. Villu tuli käesoleval aastal Eesti meistriks M65 vanuserühmas tõugates 5 kg kuuli 11.00 m, sai II koha vasaraheites ja raskusheites ning neljandad kohad odaviskes ja kettaheites. Sarnase medalisaagiga on ta veteranide võistlustelt naasnud juba aastakümneid. Sügisel tuli Villu Eesti Meistrivõistlustel võrkpallis M60 vanuseklassis pronksile. Lisaks osaleb ta aktiivselt võrkpalli paaristurniiridel, Sürgavere sariturniiril, õpetajatele mõeldud võrkpallivõistlustel, heitjate seeriavõistlustel. Villu Kangro on pika traditsiooniga võrkpalli „Naabrimeeste ja naabrinaiste” turniiri üks algatajatest ja läbi aegade parim mängija. Isegi oma sünnipäevadel on traditsiooniks tõuke- ja heitevõistlused. Igal juhul on ta läbi ja lõhki spordihing!

Viimati muudetud 23.12.2021.