Osaleme liikumisprojektis "Looduse kilomeetrid"

Loomise kuupäev 10.05.2021

Viljandi Kutseõppekeskus ühines Eesti Koolispordi Liidu üleskutsega hakata koguma looduse kilomeetreid. Projekt aitab avardada teadmisi iseseisva liikumisharrastuse kohta ning kujundada digipädevust kehalise aktiivsuse mitmekesistamiseks mõeldud rakenduste abil.

Liikumist arvestatakse jalutamise, jooksmise, jalgrattasõidu, rulluisutamise jms põhjal. Kokku arvestatakse koolipõhiselt kõikide osalejate läbitud kilomeetreid. 

  • Lae oma nutitelefoni või tahvelarvutisse mõni tasuta rakendus, mis mõõdab aktiivsust/liikumist ja tee ennast kasutajaks. Selleks sobib mistahes programm või app, mis  näitab kaarti ja kasutab gps-i.
  • Liikumisülesandega alustamisel veendu, et Sinu nutivahendi GPS-funktsioon on seadetest sisse lülitatud. Järgmiseks ava rakendus ja alusta liikumist.
  • Peale ülesande edukat lõpetamist tee rakenduse kaardil läbitud teekonnast kuvatõmmis ja saada see koos oma nime ja läbitud kilomeetritega aadressil marge.hein@vikk.ee või marko.liiva@vikk.ee.
  • Mängi uut mängu „Koolipingist Olümpiale!“. Selleks lae alla Loquiz app. Alustamiseks kasuta plakatil olevat QR-koodi või kasutajanime koos parooliga. Auhinnaloosis osalemiseks kasuta oma pärisnime või edasta korraldajatele andmed oma aliase kohta. Läbitud kilomeetrid lähevad automaatselt kirja.
Viimati muudetud 10.05.2021.