Rita Miljand saavutas kokkade kutsemeistrivõistlusel 3. koha

Loomise kuupäev 17.04.2023

12.-13. aprill toimus „Noor Meister“ kokkade kutsemeistrivõistlus, millest võttis osa 10 võistlejat kümnest kutsekoolist. Viljandi Kutseõppekeskust esindas 3. kursuse koka eriala õpilane Rita Miljand. Rita saavutas auväärse 3. koha, napilt 2. koha järel, vahe oli vaid 0,06 punkti eelnevaga.

Palju, palju õnne ja aitäh tubli töö eest Rita Miljand! Suur tänu õpetajatele ja juhendajatele! Õpilase juhendaja on kutseõpetaja Lea Kask.

Võistlus koosnes neljast osast:

Moodul 1- soe eelroog kalast ja dessert. Võistlejatel oli toiduvalmistamiseks aega 2 tundi. Soe eelroog kalast serveeriti 1,5 tundi peale võistluse algust ning dessert 30 minutit peale eelroa
serveerimist. Võistluse eel pidi õpilane üllatusena valima lisaks etteantud 15 tooraine seast 5 toorainet, mis tuli kindlasti oma planeeritud roaga kombineerida ning ära kasutada.

Moodul 2- vegan eelroog ja pearoog lihast. Võistlejatel oli toiduvalmistamiseks aega 3 tundi. Vegan eelroog serveeriti 2,5 tundi peale võistluse algust ning pearoog 30 minutit peale eelroa
serveerimist.

Moodul 3- tehniline ülesanne. Tehnilise ülesande konkreetsed tehnikad ning nende sooritamiseks antav aeg tehti korraldajate poolt võistlejatele teatavaks vahetult enne ülesande sooritamist.
Seekord tuli eelnevalt lahutada 10 munast kollane ja valge ning seejärel valmistada käsitsi majonees ning lumepallisupp ehk besee ning vaniljekaste.

Moodul 4- tooraine tundmine ja pimemaitsmine Võistlejad pidid ära tundma vaatluse teel näiteks kolme erinevat kala, kolm erinevat vürtsi jne. Pimehindamisel seoti võistlejal silmad kinni ning
tuli ära arvata toorained maitsmise teel.


 

Viimati muudetud 29.03.2024.