Stefani külaskäik tõi õpilastele rõõmu ja lootust

Loomise kuupäev 21.02.2022

16. veebruaril külastas kooli VIKK akadeemia loengu raames äsja Eesti Laulu võitnud Stefan. Esinejat kellelegi loomulikult tutvustama ei pidanud, sest tegu on Viljandi oma poisiga, kellega pool saalis viibinud kuulajaskonnast oli ka juba varasemalt näost-näkku kohtuda saanud. Ammugi polnud üllatav, et ootusärevust oli saal täis juba pool tundi enne kohtumise algust ning esineja saabumisel saatis lilledega õnnitlemist maruline aplaus.

Kohtumine Stefaniga kinnitas meile, kui südamliku, sooja, andeka ja tööka laulja me Eurovisioonile saadame. Viljandi muusikakoolis viiulit ja laulmist õppinud noormees soovitas kõigil hoolikalt õppida, pidades seda koos töökuse ja andekusega edu saladuseks. Enda kohta rääkis, et tal on küll palju erinevaid soove elus, aga korraga tuleb keskenduda mõnele eesmärgile. Saime teada, et kui muusika poleks tema ala, siis võib-olla oleks ta õppinud hoopis kokaks. Kes teab, ehk oleks saanud temast VIKKi parim õpilane… Aga meil on hea meel, et selle asemel on ta leidnud oma kire muusikas ja rõõmustab meid suurepäraste lugudega nagu „Hope“ seda on.

Õpilastele tõi palju rõõmu teadmine, et ka Stefanile meeldib arvutimänge mängida ja kusjuures pidi ta ka selles üsna osav olema. Igal juhul võlus ta oma juttude ja lauludega ära kõik kohalolijad, nii et pildistamine ja autogrammide jagamine ei tahtnud kuidagi lõppeda. Lõpuks lubasime tal aga koolist lahkuda kindla veendumusega, et me kõik hoiame talle Eurovisiooni lauluvõistlusel pöialt.

Viimati muudetud 21.02.2022.