Täna 100 aastat tagasi otsustas Viljandi maakonnavalitsus asutada Vana-Võidus põllutöökool.

Loomise kuupäev 17.08.2020

Sada aastat tagasi tegid noore Eesti Vabariigi valitsus ja Viljandi maakonna juhid hea otsuse – asutasid Maakonnas 3 põllutöökooli. Üks neist tehti Vana- Võitu. Nende otsuse aluseks oli  jakobsonlik arusaam, et õige põllumees on haritud põllumees, kes suudab oma talu korras ja järjel pidada.

17. augustil toimus Viljandi maakonnavalitsuses nõupidamine, kus kinnitati Vana-Võidu põllutöökooli põhikiri. Direktoriks sai August Pung.

13. jaanuaril  1921.a. alustasid esimesed õpilased põlluharimise tarkusi omandama.

Koolil on kirev ajalugu. Vana-Võidu kooli saja aasta sisse mahuvad raske algus, kooli pankrott, mitmed põlengud, siis president Pätsi abil kooli rekonstrueerimine, juurdeehitamised nõukogude ajal, õitseng Gagarini nim. Näidissovhoostehnikumi ajal. Suurem muutus oli 1999.a., kui Vana-Võidus oleva kooliga ühendati Viljandi linna kutsekoolid. Uus kool Vana-Võidus sai tehnoloogia kooliks. Põllumajandusõpe viidi Olustverre, lehmad Säreverre.

Ühendatud kool muudeti tehniliste erialade kooliks. Täna on Vana-Võidus võimalik õppida 18 erialal. Oleme kaasaegne tehnilisi erialsid õpetav kool. Ligi 800 inimest omandab siin igal aastal erialseid teadmisi, ca 250 lõpetajat edendavad peale kooli lõpetamist meie majanduselu.

Tänu Teile, meie tublid lõpetajad, on Vana-Võidu koolil hea maine, tulevased töömehed ja –naised saavad siit hea alguse oma õnne sepistamiseks. Suur tänu teie panuse eest kooli aregusse.

Tänud teile, meie partnerid, oleme saanud meie õppijatele pakkuda parimaid praktikavõimalusi ja töökohas õppimist. Soovin meile kõigile ilusaid taaskohtumisi ja koolile edu ettevõtmistes!

Ilusat VIKKi sünnipäeva kõigile!

Viimati muudetud 17.08.2020.