Tuleb pingeline vastuvõtt.

Loomise kuupäev 25.06.2021

Pühapäeval 27. juunil lõppes avalduste vastuvõtt VIKKi õppima asumiseks. 453 õppekohale on esitatud 436 avaldust. Konkurss on 11 erialal - õppima pääsevad parimad!!!

Avalduste vastuvõtt VIKKi õppima asumiseks on läbi. Avaldusi esitati kokku 436. Kõige rohkem avaldusi, 46, on esitatud mootorsõidukitehniku erialale õppima asumiseks. Järgnevad  IT-süsteemide nooremspetsialist 37, noorem tarkvaraarendaja (sessioonõpe) 30, mööblirestauraator 27, automaaler 26 avaldusega. Rohkelt on avaldusi põhikooli baasil keevitaja, veoautojuhi ja elektriku kutse õppimiseks.

Konkurss õppima asumiseks on mootorsõidukitehnikul erialal 2,9, mööblirestauraatori (sessioonõpe) erialal 2,7, IT-süsteemide nooremspetsialistil 2,3, automaalril 2,2, ehitusviimistluses 1,6, kokal ja noorem tarkvaraarendaja (sessioonõpe) erialal 1,4. 

Vähem on avaldusi ehitaja, ehituspuusepa, hoone tehnosüsteemide ehituse, puitehitiste restauraatori (5. taseme sessioonõpe), sessioonõpe koka, kinnisvarahooldaja, poolautomaatkeevitaja (1 a õpe) ja ehituspuusepa erialadel.

Haridusliku erivajadusega õppijatele jätkub vastuvõtt vabadele kohtadele. Vabu kohti on puhastusteenindaja (sessioonõpe), köögiabiline (toimetuleku õppekava), puukäsitööline, ehitusviimistleja, sõidukite pindade hooldaja-rehvitehnik erialal.

Vastuvõtu komisjoni juht Karmen Selter tõdes, et „kooliperel on hea meel, et juba kolmandat aastat järjest soovib nii palju õpilasi meile õppima tulla! See näitab, et meie koolis tehakse head tööd, meil on väga head õpetajad, kooli õppebaas on kaasaegne ja seetõttu on lõpetajad tööjõuturul konkurentsivõimelised. See tähendab seda, et iga aastaga läheb ka kutsekooli astumine halbade hinnetega raskemaks. Kui tahad tulla kutsekooli õppima,  pead juba põhikoolis hästi õppima.“

 

Viimati muudetud 28.06.2021.