Ukraina eest!

Loomise kuupäev 01.03.2022

Venemaa tungis kallale vabale ja iseseisvale Ukrainale! Venemaa ähvardab maailma tuumarelvaga! Käib verine sõda Euroopas!

Tere koolipere.

Euroopas käib sõda. Vene väed on sissetunginud Ukrainasse, et allutada ukrainlased oma tahtele. Neile on abiks Valgevene sõjavägi. Putini Lukašenka sõjardid on anastajad, nad tegutsevad armutult, tappes tsiviilisikuid, hävitades eluks vajalikku infrastruktuuri – veevärk, kütusehoidlad, lennuväljad … 

Ukraina väed võitlevad vapralt, seisavad oma riigi, oma naiste ja laste, oma rahva eest. Vallutajad on seni kandnud suuri kaotusi, paraku on kaotusi ka Ukraina võitlejate hulgas, tsiviilisikute hulgas. Vene ja Valgevene sõjardite pealetung Ukrainas muutub järjest julmemaks. On näha, et neil diktaatoritel on inimestest ükskõik, nad ei hooli millestki peale oma võimu.

Kogu demokraatlik maailm on asunud Ukrainat toetama. Ka Eesti. Oleme saatnud Ukrainasse relvi, toitu, arstimeid jpm. Seda teeb nüüd kogu Euroopa. Loodame et meie saadetised pole hiljaks jäänud, loodame, et nendest piisab agressori tagasi löömiseks, Ukraina täielikuks vabastamiseks.

Paraku toob iga sõda kaasa põgenike laine. Ukrainast lahkub sõjajalust ca 7 miljonit inimest. Nii arvab Euroopa. Meiegi peame valmis olema põgenike vastu võtmiseks. Olen pagulasabi infosüsteemi ja haridusministeeriumi teada andnud, et saame vastu võtta ca 30 põgenikku. Paigutame nad ühiselamusse, tagame toitlustuse. Kui vajadus kasvab, oleme valmis sõjapõgenike majutamiseks sisustama kooli võimla. Nii saame aidata ca 300 inimest.

Lähipäevadel arutab kooli nõukogu võimalusi pakkuda põgenikele õppimisvõimalusi koolis. Nii saame neid aidata kiiremini leida endale töökoht, saame aidata noortel jätkata õpinguid.

Näitamaks meie meelsust heiskasime täna kooli ees Novotroitske valla lipu. Vald on Hersoni oblastis, mida püüavad vallutada Vene väed. Novotroitske vallajuhid olid meil külas 10.veebruaril. Nad olid otsustavust täis, nad olid valmis oma riigi ja rahva eest seisma. 

Head kaasteelised.

On juhtunud midagi, mida me veel vabariigi aastapäevaeel ei uskunud – Vene väed tahavad Putini käsul vallutada ja oma režiimile allutada vaba Ukraina rahva.

See on meile kõigile vastuvõetamatu. Igal rahval on iseotsustamise õigus olla just selline, nagu nad soovivad, olla sõbrad nendega, keda nad sõbraks peavad.

Meil kõigil, igaühel meist, on võimalus aidata ukraina rahvast sellel raskel hetkel. Leidke võimalus toetada neid võitluses oma vabaduse eest!

Elagu Ukraina!!!  Слава Україні!!!

Viimati muudetud 09.03.2022.