Vastlapäeval saab liugu, nalja ja kunsti

Loomise kuupäev 16.02.2021

Viljandi Kutseõppekeskuses sai tänasel vastlapäeval alustatud lumeskulptuuride valmistamist. Aktsioonist „Ehitame lumeskulptuure!“ võtab osa kolm hakkajat tiimi, kahte neist kuuluvad õpilased, ühte õpetajad. Esimesel päeval said valmis tehtud lumeblokid. Töö läks rõõmsas meeleolus, sest lume tihedalt kokku pressimine meenutas nii mõnelegi viinamarjadest mahla välja pressimist. Naljategemist soosis ka pehme talveilm ning võimalus veeta terve vastlapäev õues. Elevuses olid õpetajatest ja õpilastest kaasaelajadki, kes pakkusid häid mõtteid, mida valmivatest blokkidest annaks vormida. Tiimid said seepeale aga ainult kavalalt naeratada, sest kavandid olid juba enne tegutsema asumist valmis.

Tegevuse algataja ja juhendaja on meie kooli esimese kursuse automaalri eriala õpilane Lauri Tamm. Varem on ta lõpetanud Kõrgemas Kunstikoolis Pallases skulptuuri eriala ning osalenud mainekatel rahvusvahelistel lumeskulptuuride võistlustel. Tamm jäi esimesel päeval tehtuga rahule, lisades, et nüüd on vaja vaid oodata ja lasta lumeblokkidel ööpäeva taheneda. Õnneks ongi ees korralike miinuskraadidega öö.

Homme pärastlõunal saavad tiimid asuda sisulise töö juurde ehk hakata kavandite põhjal lumeblokke taguma, lõikama ja lihvima. Loodame, et ilm soosib ettevõtmist ning nädala lõpuks on koolimaja kaunistamas kolm uut kunstiteost.

Viimati muudetud 16.02.2021.