VIKK-il täitub viis aastat koostööd Kia Auto AS-iga

Loomise kuupäev 24.01.2023

Täna tähistame avatud uste nädala raames oma viieaastast koostööd KIA Eestiga. KIA Auto AS sõlmis meiega koostöölepingu jaanuaris 2018. Meie majas on viis mudelit, mille peal saavad õppijad praktilist tööd harjutada. Koolile on kasutamiseks antud seadmed ja töövahendid, millega KIA enda tehnikud teenindustes töötavad. Meie õpilastele on võimalik minna praktikale KIA esindustesse nii Eestis, baltikumis kui ka teistes Euroopa riikides. Meie õpetajaid on koolitatud Saksamaal ja Lõuna-Koreas. Meie majas koguneb mitmeid kordi aastas KIA Auto AS  Baltikumi kogukond, toimuvad koolitused, tootetutvustused ja  kutsevõistlused. Meie õpetajad on osalised nii õppijate kui ka korraldajate-koolitajatena. Viie aasta jooksul oleme saanud oma koostööpartnerilt palju tuge, tehnilist abi ja innustust liikuda edasi. Üheskoos loome õpikeskkonda, mis on inspireeriv igale autohuvilisele.

Oma koostöös oleme astumas järgmist suurt sammu. Täna rääkisid KIA Eesti esindajad Meelis Meite ja Moonika Kütt kooli külastavatele 9. klasside õpilastele, et neil võib olla võimalus saada koos kooli lõputunnistusega ka KIA sertifikaat, mis annab paremad karjäärivõimalused tööturul ning ülemaailmses Hyundai-Kia kontsernis. Koos arendame kooli autoerialade õppekavasid, planeerime ettevõttepraktikaid õppija vajadustest lähtuvalt ning koostame ka motiveeriva tasustamissüsteemi ettevõttepraktikate jaoks.

Aastaks 2035 läheb Euroopa autotööstus üle elektrilistele sõidukitele. Koolitades autotehnikuid tuleviku jaoks on meil juba täna elektri- ja hübriidautode teemad õppekavades koos efektiivsete ja säästlike tööpõhimõtete rakendamise ning keskkonnateadliku mõtteviisiga. Kaasaegsetes praktikabaasides on õpilastel võimalus omandada teadmisi ja oskusi tänapäevaste tehnoloogiatega ning näha automaailma tulevikutrende.

Ühtlasi oleme viie aasta jooksul jälginud KIA Eesti käekäiku autoturul. Me oleme näinud keerulisi koroona-aastaid,  jaganud nende rõõmu saavutatud eesmärkidest ja turuosa kasvust Baltikumis. See tähendab, et meie kooli lõpetajatele jätkub töökohti hooldus- ja remonditöödel 24 baltikumi teeninduses. Selline koostöö teeb meid uhkeks. Aitäh, KIA Eesti, et loote koos meiega paremat tulevikku!

Viimati muudetud 24.01.2023.