VIKK kutsub vaatama nutinäitust ja osalema õppeprogrammides

Loomise kuupäev 18.10.2022

Tule ja uudista Eesti kalade põnevat maailma! 22. septembrist on Viljandi Kutseõppekeskuses üleval interaktiivne koguperenäitus "Jutud Eesti kaladest ja kaluritest".

Näitusel saab uusi ning huvitavaid teadmisi Eesti kaladest, kalapüügist ja kaluritest. Näitusel saad end  proovile panna erinevates osavus- ja nuputamismängudes. Nutinäitust on võimalik lahendada nii oma enda nutitelefonis kui ka tahvelarvutites. Kooli raamatukogust saad küsida samuti tahvelarvuteid nutinäituse jaoks.   

Nutinäitus avati tuntud kalanduse ja kalatoitude entusiastina tuntud Vladislav Koržetsi avaliku loenguga.

Lisaks nutinäitusele on valminud ka kaks õppeprogrammi üldhariduskoolidele.

Õppeprogrammis "Suupisted kalast" valmistame erinevad suupisted räimest, heeringast jm kalast. Lisaks arutame kala kasulikkusest ja toiteväärtusest meie toidulaual. Kestus: 90 minutit. Osalejate arv kuni 10 inimest. Osalustasu: 10 EUR inimene.

Õppeprogrammis  „Uurime kala“ lahkame kala, uurime kalasoomuseid ja kudesid mikroskoobi all. Õpime õppemängudega kalaliike tundma, vaatame õppefilme ning räägime keskkonnahoiust kalandusvaldkonnas. Kestus 45 minutit. Osalejate arv kuni 26 õpilast. Osalustasu on üks euro osaleja kohta.

Õppeprogrammide läbiviijateks on meie oma kooli õpetajad. Lisainfo ja registreerimine aadressil huvijuht@vikk.eelink opens on new page. Eelregistreerimine on vajalik vähemalt nädal ette.

Näitusega on võimalik tutvuda kuni 2. detsembrini (v.a 24.10-28.10) kooli lahtiolekuaegadel E-R kl 8-17.

Näituse külastamine on kõigile tasuta. Näitus valmis Kalanduse teabekeskuse poolt Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi toel.

 
Viimati muudetud 18.10.2022.