VIKK ootab õppima!

Loomise kuupäev 26.06.2019

VIKK ootab õppima keevitaja, autoplekksepa, elektriku erialale.
„Noori võiks rohkem võluda keevitaja, autoplekksepa, elektriku või hoonete tehnosüsteemide ehitaja kutse“ arvas auto- ja metalliõppeosakonna juht Jaan Mätas.

„Viljandi ettevõtjad otsivad neid töötegijaid tikutulega. Ja mis oluline - VIKKis on nendel erialadel head õpetajad ja õppimiseks vabu kohti“ lisas ta.

Metallitöö ja vana nimetusega torujüri amet pole õppida soovijate seas eriti populaarsed. Ometigi ootavad ettevõtjad tööle just neid töömehi. VIKK nõunike kogu liige, AS Sovek tegevjuht Margus Keerutaja on alati oluliseks pidanud tehniliste erialade arengut, uute tegijate tulemist ettevõttesse. „Tasemel oskustöölised, kelleks VIKKis õppida saab, on oluline täiendus majanduse vereringele. Viljandi ettevõtjad ootavad uusi tegijaid!“

Vastuvõtt käib sel nädalal tööpäevadel kell 9 -15. Vastuvõtukomisjoni esimees Karmen Selter lisas, et õppima asumise soovi avaldamiseks on kõige mugavam kasutada kooli kodulehekülge vikk.eelink opens on new page. „Valige seal omale sobilik eriala ja klikake „esita avaldus“. Seejärel täitke ankeet ja salvestage. Peale seda väljastab süsteem kutse tulla kooli vestlusele. Vestlused toimuvad 2.-4. juuli kell 9 – 14.“

26. juuni seisuga on koolil 197 õppida soovijat. Populaarseimad erialad on ikka IT ja autovaldkonnas. Sel aastal ka mööbli restauraatori eriala.

Eriti on oodatud põhikooli järgsesse õppesse sisetööde elektriku, autoplekksepp-komplekteerija, keevitaja, hoone tehnosüsteemide ehitaja ja veoautojuhi eriala õppijad. Keskhariduse baasil on vabu kohti koka, puit või kiviehitiste restauraatori erialadele.
Õppima asumise sooviavaldusi võtab kool vastu 30. juunini elektrooniliselt sais.eelink opens on new page keskkonnas ja Viljandi Kutseõppekeskuses Vana-Võidus sel nädalal igal tööpäeval 9 – 14 Looduse tee 2 peahoones.

Vaata www.vikk.ee/erialadlink opens on new page.

 

Viimati muudetud 26.06.2019.