VIKK õpetajate töökust ja tublidust on maakonnas märgatud

Loomise kuupäev 28.05.2020

Eile, 27. mail avalikustati aasta õpetaja gala „Eestimaa õpib ja tänab“ Viljandimaa piirkonna nominendid. Meie koolil oli suur rõõm tõdeda, et meile osutatakse seda au lausa kolmes kategoorias.

Viljandimaa aasta klassijuhataja nominendiks valiti meie grupijuhendaja Aare Kallas, aasta hariduse sõbra nominendiks viipekeeletõlk Inga Kaare ning aasta haridusteo kategoorias tõsteti esile meie kooli sündmustesari VIKK akadeemia. Meie kool rõõmustab ja õnnitleb kõiki kolme nominenti. Tunnustus on tulnud õige õue peale!

Aare Kallas on suurepärane kasvataja ja õpetaja, kes süveneb põhjalikult oma õpilaste lugudesse ning tema töö tulemusena on õpilased jõudnud arusaamiseni, et iga õppija vastutab ennekõike ise oma õpitulemuste ja käitumise eest. Aare juhendada on 210 õpilast. Eriti asjatundlik on ta hariduslike erivajadusega õpilaste juhendamisel. HEV-õppegrupid on tema juhendamisel tihti parimate õpitulemustega koolis. Aare tegusus ja rahulik toimetamine on kolleegidele ja õpilastele eeskujuks.

Inga Kaare on kogemustega viipekeeletõlk, kes oskab ära seletada kõige keerulisemad laused, leiutab vajadusel viipekeelde uusi märke. Ta toetab ja märkab abivajajat ning on saanud sellega õpilaste poolt armastatud tugispetsialistiks. Tema kaudu saavad vaegkuuljate probleemidest teada grupijuhendajad, õpetajad ning juhtkond. See võimaldab ennetada vaegkuuljatest õpilaste koolist väljalangemist. Inga töö on koostöös teistega loonud vaegkuuljale parimad õpitingimused meie koolis.

VIKK akadeemia kohtumised laiendavad osalejate silmaringi, annavad koolinoortele oma õpingute sisust laiemad teadmised ja toetavad üldoskuste arengut. Iga VIKK akadeemia kohtumise kõneleja on hoolikalt valitud koolis toimuvate teiste sündmuste, teemanädalate või ühiskonnas hetkel aktuaalsete teemade põhjal. VIKK akadeemias on esinenud Madis Milling, Aleksei Turovski, Mart Nutt,  Merlin Parker jpt. Kohtumiste korraldamine suurendab koolinoorsootöö väärtustamist ühiskonnas.

Kõikide Viljandimaa nominentidega saate tutvuda siinlink opens on new page.

 
Viimati muudetud 04.06.2020.