VIKK võtab vabadele kohtadele õppima.

Loomise kuupäev 04.07.2019

VIKK vastuvõtukomisjonid on selleks korraks töö lõpetanud. Läbi vaadati 327 avaldust, vestlustel kohtuti 301 õppida soovijaga. Õppima võetakse 296 õpilast. Vastuvõtukomisjon jäi tulemusega rahule.

„Kutsehariduse populaarsus on meie kooli näitel kindlasti tõusuteel. Meil on head õppimistingimused ja asjalikud õpetajad – see on kooli edukuse alus.“ Ütles direktor Tarmo Loodus. „Sellel aastal oli õppima tulnute tunnistus keskmiselt parem eelmise aasta omast. Palju on nelja-viielisi, kes tulid kindla õppimissooviga. Seitsmel erialal oli konkurss.“ lisas ta.

Mitmel erialal on aga vabu kohti ja neile on võimalus edaspidi konkureerida. „Noored peaks rohkem hindama metalliga seotud ameteid. Siin on tegijatest tööjõuturul suurim puudus. Seega ka hea palgaga tööle saamise võimalus suurem. Keevitaja, autoplekksepa, elektriku või hoonete tehnosüsteemide ehitaja kutse on tulevikus väga hinnatud ametid“ arvas auto- ja metalliõppeosakonna juht Jaan Mätas. „Kuna meil on nendel erialadel veel vabu kohti, jätkame vastuvõttu 16. augustini.“

Täiendav vastuvõtt vabadele kohtadele algab kooli kodulehe kaudu 8. juulil ja kestab 16. augustini. Vastuvõtukomisjoni esimees Karmen Selter lisas: „Õppima asumise soovi avaldamiseks on kõige mugavam kasutada kooli kodulehekülge vikk.ee/et/vastuvott. „Valige seal omale sobilik eriala ja klikake „esita avaldus“. Teid suunatakse sisseastumisportaali sais.ee. Seejärel täitke ankeet ja salvestage. Peale seda väljastab süsteem kutse tulla kooli vestlusele. Vestlused toimuvad 21. augustil kell 10.00 – 14.00 VIKK peahoones Looduste tee 2 Vana-Võidus.“

Täiendav vastuvõtt toimub järgmistel erialadel:

Kõik need erialad avatakse õppimiseks, aga neil on veel vabu kohti. Rohkem teavet leiate kooli kodulehelt vikk.ee/erialadlink opens on new page. Kuna on suvepuhkuste aeg, siis vastame küsimustele e-kirja vahendusel. Küsimused saatke aadressil kool@vikk.eelink opens on new page.

Viljandi Kutseõppekeskus ehk VIKK on kutseõpet pakkuv õppeasutus. Siin on valida 19 erineva eriala ja erinevate õppevormide vahel. Õppida saab ehitust, autoasjandust, IT-d, tarkvaraarendust, kokandust, keevitamist, pehmemööbli restaureerimist, elektritööd, hoonete tehnosüsteemide ehitamist, hoonete restaureerimist, puhastusteenindust, auto- ja bussijuhtimist. Täiendusõppeosakonnas on mitmed kursused kõigile soovijatele.

Viimati muudetud 23.10.2019.