Viljandi Kutseõppekeskuse avatud uste nädal

Loomise kuupäev 31.01.2023

Viljandi Kutseõppekeskuses oli tavapärasest rohkem sagimist 23.-26. jaanuaril, sest käimas oli avatud uste nädal. Tutvust oli võimalik teha õpitavate erialadega ning õppimisvõimalustega. Kokku külastas Viljandi Kutseõppekeskust nelja päeva jooksul üle kolmesaja kahekümne noore kahekümnest erinevast üldhariduskoolist. Kaugeimad külalised tulid kooliga tutvuma Pärnu Rääma Põhikoolist, üheksandas klassis õppiv Bryan sõnas, et teda huvitab väga just elektriku eriala ning seda ta oma klassivennaga täpsemalt uudistama tuligi.

Kõik avatud uste päevadest osavõtjad said erinevaid erialasid praktiliselt läbi proovida kolmes töötoas. Endale kõige enam huvi pakkuvaid töötube sai õpilane ise juba eelnevalt valida. Õpetavaid erialasid tutvustasid kõik osakonnad ning proovida sai näiteks nii metalli-ja autoosakonnas keevitamist kui teenindusosakonnas pitsa valmistamist.

Heimtali kooli karjääriõpetuse õpetaja Mati Ruul sõnas, et nende õpilastele meeldis enim avatud uste arusaadav ülesehitus. Gruppide ajakava oli paigas ning sai rahulikult nii tutvuda majaga kui ka proovida erinevaid erialasid. Heimtali kooli õpilastele paistis silma veel meie õpetajate soe vastuvõtt ning ka see, et ükski küsimus ei jäänud vastuseta.

Iga külalisgrupp sai endale Viljandi Kutseõppekeskuse õpilastest rühmajuhid, kellega käidi töötubades, söödi koolilõunat, tutvuti õppehoone kõikide võimalustega ning külastati ka õpilaskodu ning saadi rohkem infot sportimise ja vaba aja sisustamise võimaluste kohta.

Pärast praktiliste töötubade läbimist ning õppehoonega tutvumist koguneti kooli aatriumi, kus anti tagasisidet möödunud päevale ning kõigi tagasisidet andnud õpilaste vahel loositi Viljandi Kutseõppekeskuse meeneid.

Kuigi avatud uste nädal on selleks õppeaastaks läbi, saab meie kooli külastada endale sobival ajal. Selleks tuleb võtta ühendust kooli huvijuhi Bert Tsapoviga, kirjutades huvijuht@vikk.ee või helistades 435 1025

Viimati muudetud 31.01.2023.