Viljandi Kutseõppekeskuses selgus Parim Elektrik 2019

Loomise kuupäev 29.03.2019

Parim Elektrik 2019 kutsevõistlus toimus 26. –28. märtsil 2019 Viljandi Kutseõppekeskuses. Võistlusel panid oma teadmised ja oskused proovile õpilased kaheksast kutsekoolist üle Eesti. Võistlusest valmib telesaade.

„Kartsin, kuidas kogu võistlus ja eriti uus olukord filmimeeskonnaga välja tuleb. Aga kõik õnnestus ja ma olen selle üle väga rõõmus. Mul on hea meel, et võistlejad said kolme päevaga omavahel tuttavaks ja suhtlesid nagu vanad sõbrad. Ei ole hapusid nägusid, eks see juba näitab midagi ja tõstab tuju“ on Viljandi Kutseõppekeskuse ehitusõppekonna juht Rein Kalda rahul võistluspäevadega.

Suure põnevuse võistlusolukorda lisas viimase päeva tegevused telekaamerate ees. Võistlust saab jälgida ja võitja tehakse teatavaks telesaates „Noor meister“. Saade on kevadperioodil ETV2 ekraanil. Sel laupäeval läheb eetrisse saate teine osa, kus võistlevad kokad. Igas osas tuuakse televaatajate ette üks kutsemeistrivõistlus ning tutvustatakse ka teisi kutsekoole.

Elektriku kutsemeistrivõistlus oli individuaalne ja ühest koolist võis osaleda üks võistleja. Võistlustulle asusid Tartu Kutsehariduskeskus, Viljandi Kutseõppekeskus, Tallinna Polütehnikum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Kopli Ametikool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Pärnu Saksa Tehnoloogiakool.

Suured tänud võistluste sponsoritele Eesti Elektritööde Ettevõtjate liit, Electrum, Leonhard Weiss ja koostööpartnerile Viljandi Kutseõppekeskusele.

Elektriku kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes elektriku õppekava alusel. Võistluse eesmärk on tutvustada kutsehariduse võimalusi, vahetada kogemusi ja innustada õppureid ja koole saavutama paremaid õpitulemusi, anda õpilastele võimalus end proovile panna ja selle käigus selgitada välja parim noor elektrik.

Viimati muudetud 29.03.2019.