Krohvija peamisteks tööülesanneteks on hoonete ja rajatiste sise- ja välispindade krohvimine ja tasandamine. Tööülesanded hõlmavad ka krohvitavate pindade ettevalmistust, materjalide arvestust ja krohvitud ehisdetailide parandamist. Krohvijana pead oskama valmistada ja aluspinna järgi kasutada krohvimörte, loodida ja rihtida pindu, paigaldada majakaid, käsi ja masinkrohvida ning krohvi parandada. Töö on tasuv aga nõuab head füüsilist ettevalmistust, sest töötatakse sageli sundasendites redelil või tellingutel.
Isikutel, kes juba töötavad samal erialal on võimalik tasemeõpet läbida ka töökohapõhise õppe vormis, millisel juhul 2/3 õppe mahust moodustab praktika ettevõttes. Töökohapõhine õpe korraldatakse üldjuhul nädalaste sessioonidena üle kahe nädala (igal komandal nädalal) E-R 9.10 - 16.35 vastavalt õppetöögraafikule. Kokku toimub aasta jooksul 12 nädalast õppesessiooni millest viimasel toimub ka kutseeksam. Kutseeksam on planeeritud 2026 a. septembrisse. Enne eksamit (2026 a. augusti lõpul) korraldatakse nädalane eksamikonsultatsiooni sessioon. Õppetöö algab 23. septembril 2025.
23. juuniks 2025 esitab õppija avalduse õppima asumiseks sais.ee keskkonnas. Õppija lisab nõutud dokumendid avaldusele või võtab vestlusele kaasa.
25.-26. juunil 2025toimuvad kandidaatidega vastuvõtu vestlused.
Kandideerimiseks peab kandidaat ületama lävendi ehk nõutud minimaalse punktisumma. Lävend on 50 punkti 100 punktist. Lävendi ületanud kandidaatide tulemuste põhjal moodustab erialakomisjon pingerea. Vastu võetakse 10 kandidaati.
Kool võib jätta õpperühma avamata, kui laekub vähem kui 10 avaldust. Kool teavitab sellisel juhul koheselt oma otsusest kandidaate.
27. juunil 2025 avalikustab kool vastuvõtunimekirja sais.ee keskkonnas.
Õppekoha saanud kandidaat peab oma otsuse õppima asumisest kinnitama SAIS-is kolme kalendripäeva jooksul. Kui kandidaat ei kinnita õppima asumist nõutud ajaks, pakutakse õppekohta pingereas järgmisele kandidaadile.
Osakonna praktikakoordinaator võtab ühendust õppekoha saanud kandidaadi tööandjaga, et alustada läbirääkimisi kolmepoolse praktikalepingu sõlmimiseks.
26. augustil 2025 kinnitab direktor õppima asujad ning vastuvõtu konkurss SAIS-is lõpetatakse. Vabadest õppekohtades teavitab kool kodulehel.
Vastuvõtutingimused
Kriteeriumid
Maksimaalne punktisumma
Vastuvõtuvestlus
Õppevormi teadlik valik ja sobivus; varasem erialane õpikogemus; kutseala tundmine; arusaamine praktikast.
80
Keskmine hinne (põhiainete aritmeetiline keskmine)
Põhikooli kaheksa põhiaine keskmine hinne lõputunnistusel. Puuduv hinne arvutatakse väärtusega 0.
Kvaliteetset õpet kaasaegsetes õppetöökodades ja laborites, elamist moodsas õpilaskodus, head sööki, sportimisvõimalusi ja võimalust osaleda huviringides.
Õpijal on õigus saada toetusi samadel tingimustel teiste statsionaarõppe õpilastega:
heade õppetulemuste korral võib õpilane taotleda alates õpingute teisest semestrist põhitoetust – 60 eurot kuus;
vajadusel hüvitatakse õpilasele kodu ja õppeasutuse vahelised ühistranspordikulud;
vajaduspõhine eritoetus.
Teilt ootame
Soovi omandada uusi teadmisi ja oskusi.
Oluline info tööandjale
Ettevõte saab koolitada välja uue töötaja, pakkuda olemasolevale töötajale ümberõpet või tõsta töötaja kvalifikatsiooni.
Kool, ettevõte ja õppija sõlmivad kolmepoolse praktikalepingu. See on ettevõtte jaoks kogu dokumentatsioon.
Töötaja loob õppimise ajal ettevõttes oma tööga lisaväärtust, töötab ja õpib. Ettevõte maksab õppijale palka vähemalt riikliku miinimumpalga määras.
Kool maksab ettevõttele või ettevõttepoolsele praktikajuhendajale tasu töökohapoolse praktika juhendamise eest.
Ühel ettevõttepoolsel juhendajal võib olla kuni 4 juhendatavat.
The website encountered an unexpected error. Try again later. Error: Call to undefined function Drupal\harno_settings\curl_init() in Drupal\harno_settings\JuhanApiSync->isFileUrlExists() (line 487 of modules/custom/harno/harno_settings/src/JuhanApiSync.php).